Otoczony lasami, lecz nadal blisko od zjazdu z autostrady.. :) Idealne miejsce na hotel? Jak najbardziej. Może to być również spokojne miejsce, idealne do zamieszkania.. Obiekt PIŁA MŁYN z 1648 r. położony jest nad rzeką Mątawa, zaledwie 13 km od centrum Grudziądza. Do obiektu należy obszar o powierzchni, aż 12ha, otoczony lasami..

W skład prezentowanego siedliska wchodzą:

-budynek młyna z elektrownią wodną (o mocy zainstalowanej 25 kw) z wydzielonym apartamentem (2 kondygnacje)

-stajnia z garażami -obszar o powierzchni 12 ha (w tym dzierżawa około 2ha) Młyn o powierzchni 1000 m2 usytuowany jest na 4 kondygnacjach. Na dwóch wydzielona jest część mieszkalna o powierzchni 250 m2.

W podstawowym budynku jest pomieszczenie przeznaczone dla pracownika młyna pełniącego rolę dyżurnego elektrowni i gospodarza obiektu. Ściany zewnętrzne: cegła pełna licówka gr. 38 cm z dociepleniem od wewnątrz. Ściana wewnętrzna: cegła pełna gr. 25 cm. Strop drewniany-betonowy. Schody wewnętrzne drewniane. Dach dwu- i jedno- spadowy o konstrukcji drewnianej, nachylenie 8 st. kryty papą. Stajnia posiada trzy stanowiska dla koni oraz dwa stanowiska garażowe.

Atutem nieruchomości jest bliskość jezior oraz rzeki. Spokój, cisza, czyste powietrze oraz masa możliwości spędzenia aktywnie wolnego czasu miedzy innymi: łowiectwo, spływy, wędkowanie, jeździectwo, czyni to miejsce doskonałym. To istny raj dla osób kochających przyrodę.