Kawalerki to mieszkania o małym metrażu, najczęściej wyposażone w jeden, duży pokój z aneksem kuchennym. Kuszą niższą ceną niż np. lokale z dwoma czy trzema pokojami, ale nie są dobrym wyborem mieszkalnym dla większej rodziny. To jednak wcale nie oznacza, że nie warto się nimi interesować. Wręcz przeciwnie! To dobra inwestycja, która może przynieść atrakcyjny dochód pasywny. Zobacz!

Kawalerka inwestycyjna – co to jest?

Mieszkania o najniższym metrażu często są określane jako kawalerki inwestycyjne. Mówiąc najprościej: są to lokale przeznaczone na wynajem, które mają być źródłem dochodu w dłuższej perspektywie czasu. Jeżeli więc myślisz o wejściu na rynek nieruchomości lub po prostu chcesz zyskać dodatkowy przychód, który będzie stanowił dodatkowe zabezpieczenie domowego budżetu – to może być dobry punkt wyjścia.

Kawalerka na sprzedaż = stosunkowo niski koszt inwestycji

Zarówno kawalerki na rynku pierwotnym, jak i na wtórnym są najtańszymi ze wszystkich dostępnych mieszkań na sprzedaż. Wynika to przede wszystkim z ich niewielkiego metrażu. Dlatego zakup takiej nieruchomości jest znacznie łatwiejszy niż np. trzy- czy czteropokojowego mieszkania. W efekcie, nawet jeśli nie masz bardzo wysokiej zdolności kredytowej, masz szansę na uzyskanie finansowania z banku, a opłacenie wkładu własnego w kredyt jest mniejszym wyzwaniem.

Warto też pamiętać, że mały metraż oznacza ograniczenie kosztów remontu oraz wyposażenia kawalerki. Będą one znacznie niższe, a prace przygotowawcze nie zajmą wiele czasu. Dlatego lokal będzie można dość szybko wprowadzić na rynek nieruchomości.

Inwestycja w kawalerkę – sposób na zabezpieczenie się przed inflacją?

Ceny nieruchomości w ostatnich latach dynamicznie rosną i ten trend zapewne się utrzyma. Stąd też zakup kawalerki sam w sobie może być szansą na uchronienie się przed inflacją. Lokal po kilku latach sprzedasz z zyskiem. Dodatkowe korzyści finansowe zapewni ci czynsz pobierany z tytułu wynajmu mieszkania.

Duży popyt na kawalerki na wynajem

Kawalerki na wynajem cieszą się popularnością wśród klientów. Są nimi przede wszystkim single, a także studenci czy osoby z zagranicy, które przyjeżdżają do Polski do pracy. Te osoby oczekują przede wszystkim stosunkowo niskiego czynszu najmu, a taki może zapewnić tylko lokal o niewielkim metrażu.

Dlatego możesz oczekiwać, że jeśli odpowiednio przygotujesz lokal i zadbasz o wystawienie jego oferty w miejscach, gdzie staną się one widoczne, szybko zyskasz najemcę. Możesz się też spodziewać, że ewentualne „przerwy” w najmie będą krótkie – stąd też nie będziesz narażony na konieczność ponoszenia kosztów eksploatacji lokalu.

Jak wybrać kawalerkę pod inwestycję?

To, jak wiele zyskasz na inwestycji kawalerki, zależy w dużym stopniu od jej lokalizacji, a także jakości samego mieszkania. Dlatego trzeba bardzo uważnie przyjrzeć się wszystkim ofertom – nie tylko pod kątem ceny zakupu, ale także np. stanu technicznego kawalerki, jej ulokowania, układu wnętrza czy otoczenia.

Nie musisz samodzielnie szukać kawalerki. Jeśli interesują cię atrakcyjne mieszkania na sprzedaż w Grudziądzu lub okolicach, skontaktuj się z naszą agencją nieruchomości. W naszej bazie znajduje się wiele ciekawych lokali o wysokim potencjale inwestycyjnym. Pomożemy ci przejść przez proces zakupu, a następnie w wynajmie lokalu zaufanemu najemcy. Zadzwoń lub napisz, aby dowiedzieć się więcej!